Dwór

Autor: Evelyne Brisou-Pellen

Wydawnictwo: Widnokrąg

Polecić Dwór i nie zdradzić najciekawszych smaczków – to bardzo trudne zadanie. Nic nie jest tu tym, na co wygląda. Teren otaczający posiadłość wydaje się dostosowywać do przebywających w nim pacjentów, a Liam jest coraz bardziej zaniepokojony niektórymi z nich. Poznaje tylko część współtowarzyszy, ponieważ najgorsze przypadki trzymane są pod kluczem w piwnicy. Zaraz… W piwnicy?! Coś jest nie tak z tym sanatorium, ale odkrycie jego tajemnic pozostawiamy wam, Czytelnicy.

Alcatraz kontra Bibliotekarze

Autor: Brandon Sanderson

Wydawnictwo: IUVI

Alcatraz ma trzynaście lat i przyciąga kłopoty, co skutkuje tym, że chłopiec ciągle zmienia rodziny zastępcze i nigdzie nie zagrzewa dłużej miejsca. Jednak pewnego dnia dostaje prezent – spadek po nieżyjących rodzicach. Zwykły woreczek ma… całkiem zwykłą zawartość – wypełniony jest piaskiem. Rozczarowanie chłopca nie trwa długo, ponieważ upominek niemal natychmiast zostaje skradziony, co uruchamia lawinę niesamowitych zdarzeń. A my, wraz z Alcatrazem, mamy szansę stanąć przeciwko niebezpiecznym Bibliotekarzom.

Duch z Niewiadomic

Autor: Katarzyna Majgier

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Być może wcale nie polubicie rodziny Czereśniaków, mimo że właśnie na byciu lubianym i podziwianym zależy im najbardziej. Jednak istnieje szansa, że zrobicie wyjątek dla jednego członka familii – dwunastoletniej Magdy. Po przeprowadzce do pałacu w Niewiadomicach, dziewczynka zamierza rozwikłać zagadkę ducha nawiedzającego piwnicę. I tutaj autorka funduje nam spotkanie z historią i nauką, a także śmiało porusza kwestie równouprawnienia. Prawdziwa mieszanka wybuchowa.

Podpalacze książek

Autor: Marine Carteron

Wydawnictwo: Wytwórnia

Mamy tajemniczą śmierć, wielką zagadkę i niepokojące wskazówki. Podpalacze książek od samego początku, już od pierwszej części, trzymają nas w napięciu. Cała historia krąży wokół książek i mądrości świata, którą skrywają, a nasi bohaterowie, August i Cezaryna, muszą zrobić wszystko, by powstrzymać Podpalaczy i cały spisek przejęcia kontroli nad ludzkimi umysłami. Niezwykle poważne zadanie jak na czternastolatka i jego młodszą siostrę, ale właśnie dlatego seria odznacza się również humorem.

Meto

Autor: Yves Grevet

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Wyobraź sobie, że budzisz się w domu na wyspie. W domu, który przypomina internat połączony ze szkołą. Nie wiesz, jak się w nim znalazłeś, nie pamiętasz swojej przeszłości. Przechodzisz szkolenie i razem z innymi prowadzisz życie wypełnione obowiązkami, nakazami i zakazami. Jedyną pewną rzeczą jest to, że gdy osiągniesz pewien wiek, znikniesz. Tak jak reszta. Odważysz się odwiedzić wyspę?

[mamusia muminka]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY