Uwaga, budowa!

Autor: Ferenc B. Regos, Rolf Toyka, Heike Ossenkop

Wydawnictwo: Media Rodzina

Historia niewielkiej kamienicy ukazana na 32 rozkładanych stronach. To prawdziwa gratka dla małych inżynierów! Razem z bohaterem przyglądamy się wszystkim etapom projektowania, budowania i wykańczania domu. Pod skrzydełkiem każdej strony znajdziemy zdjęcia planów architektonicznych, makiet oraz narzędzi i materiałów budowlanych. Zaskakująca ilość szczegółów i precyzja rysunków jest zasługą specjalistów, którzy pracowali przy tworzeniu tej książki.

Pan Tom buduje dom

Autor: Stefan Themerson

Wydawnictwo: Bajki-Grajki

Zabawna, ponadczasowa historia budowy domu od podszewki, a raczej… od cegiełki! Naszym przewodnikiem jest Tomasz Łebski, który nic a nic nie wie na temat tego, jak powstaje dom. Razem z nim odbywamy podróż od architekta do murarza, od murarza do hydraulika, od hydraulika do… Najlepiej sami przeczytajcie. Książka pełna ciepłego humoru, ale uważny czytelnik dostrzeże w niej pochwałę prostoty i wdzięczność za udogodnienia, z których na co dzień korzystamy.

Domy

Autor: Ellis Carson

Wydawnictwo: Wilga

Mistrzowskie wariacje na temat architektury dla najmłodszych. Baśniowy charakter ilustracji to tylko przykrywka dla myśli przewodniej książki. Choć wszystkie istoty żywe bardzo się od siebie różnią, każda z nich potrzebuje bezpiecznej przystani – domu, który będzie schronieniem i odbiciem tego, kim jest, w co wierzy i jak żyje. Razem z nami ze strony na stronę podróżuje brązowy ptaszek, którego na każdej ilustracji trzeba odnaleźć.

D.O.M.E.K.

Autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Wydawnictwo: Dwie Siostry

D.O.M.E.K. śmiało można już nazwać klasyką gatunku. Książka w prosty i ciekawy sposób wprowadza dzieci w świat wielkiej i małej architektury. Ukazuje różnorodność ludzkich potrzeb, poczucia estetyki i funkcjonalności. 35 oryginalnych projektów światowej sławy projektantów nie tylko łamie nasze stereotypy na temat tego, jak powinien wyglądać dom, ale także inspiruje do dalszych architektonicznych poszukiwań.

Monumentalne Cuda i rekordy architektury

Autor: Sarah Tavernier

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Wydany z rozmachem atlas najciekawszych i największych budowli świata, to spotkanie nie tylko z architekturą, ale także geografią, historią i sztuką. Dokonując wyboru budowli Sarah Tavernier nie stawiała sobie żadnych granic. Znajdziemy tu grobowce, mosty, pomniki, świątynie, stadiony – pełen przekrój współczesnej i starożytnej architektury, która do dziś zachwyca swoim kunsztem, rozmiarami lub przeznaczeniem. Przy każdej budowli znajduje się jej krótki życiorys.

[filifionka]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY