Lustra Johanny

Autor: Anna Czerwińska-Rydel

Wydawnictwo: Muchomor

Ta książka mogła być po prostu  biografią Johanny Schopenhauer, jednakże  połączenie jej z ilustracjami Marty Ignerskiej, budując dwutorową narrację, dodaje historii o małej buntowniczce nowego, świeżego i zupełnie aktualnego wydźwięku. Chcielibyście dowiedzieć się kim była ta pisarka – matka słynnego filozofa i przyjaciółka poety Johanna Wolfganga von Goethe? Zapraszam do lektury.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek.

Autor: Elena Favilli, Francesca Cavallo

Wydawnictwo: Debit

Książka ta jest sprzężoną siłą aż 160 dziewczyn! Zawiera w sobie historie stu kobiet z przeróżnych epok i krajów, a zilustrowało ją sześćdziesiąt artystek z całego świata. To doskonała pozycja dla każdego, niezależnie od płci i wieku, inspirująca do wiary we własne siły i sięgania po odważne marzenia.

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy.

Autor: Anna Dziewit-Meller

Wydawnictwo: Znak emotikon

Sławna postać z Polski? Do głowy łatwo przychodzą takie nazwiska jak Kopernik czy Chopin. A co ze sławnymi postaciami kobiet? Dziesięciolatka na tronie, rymopiska, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg..? Tak, to wszystko fascynujące, przebojowe polki. Warto zapoznać się z ich niesamowitymi sylwetkami. Być może zainspirują cię do zrobienia czegoś nowego?

Kruszynka

Autor: Rémi Courgeon

Wydawnictwo: Polarny Lis

Gdy jest się najmłodszą z rodzeństwa, a do tego jedyną dziewczyną w rodzinie, łatwo jest być uważaną za kruchą i słabą. Paulina dobrze zna ten los. Jej potężni bracia z łatwością wygrywają większość sporów o podział prac domowych, skutkiem czego to ona najczęściej prasuje, zmywa i robi zakupy. Któryś dzień twardych negocjacji z braćmi kończy się dla Kruszynki podbitym okiem. Czy poskarży się ona ojcu? Nie. Paulina podejmuje poważną decyzję – zapisuje się na boks. I ku zaskoczeniu wszystkich – jest w tym całkiem niezła. Jaki efekt przyniesie decyzja Pauliny? Czy siła fizyczna jest najważniejsza i zawsze daje przewagę? 

Księżniczki i smoki

Autor: Christina Bjork, Eva Eriksson

Wydawnictwo: Zakamarki

Księżniczki i smoki czyli klasyczny duet, któremu brakuje tylko księcia? Nie tym razem. Oto nastały nowe porządki – współczesne księżniczki wspinają się na drzewa, korzystają z internetu i za nic mają strach przed potworami. Ba! Same chciałyby przez chwilę pobyć smokiem. To książka dla wszystkich małych księżniczek z poodzieranymi kolanami, żądnych przygód i nie bojących się wypowiadać swoje zdanie, a także dla tych które jeszcze nie wiedzą jak wiele mogą osiągnąć, gdy tylko uwierzą w siebie. 

 

 

[włóczykij]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY