Urodziny Alberta

Autor: Gunilla Bergstrom

Wydawnictwo: Zakamarki

Albert ma już 6 lat. Jest więc p r a w i e dorosły! Jednak nie każdy to rozumie. Zwłaszcza ciocia Fela, która wyprawia Albertowi urodziny. I robi wszystko po swojemu. Albert, mistrz cierpliwości, uczestniczy w zabawie, ale czeka na te prawdziwe, wymarzone przyjęcie… pod stołem. Jak zawsze ciepła, pełna humoru scena z życia Alberta i jego rodziny, która będzie przyjemną lekturą na dobranoc.

Feralne urodziny ze Skarpetką

Autor: Benjamin Chaud

Wydawnictwo: Zakamarki

Opowieść o imprezie-katastrofie! Co zrobić, gdy dobre chęci i pozytywne nastawienie zderzą się nieoczekiwanie z wyśrubowanymi oczekiwaniami społecznymi? Jak zachować twarz na przyjęciu, gdzie wszyscy goście są świadkami naszej gafy? A sytuacji nie załagodzi nawet najwierniejszy towarzysz, królik rasy baran? No cóż, gorzka lekcja, która pokazuje, że czasem tam, gdzie zawisły czarne chmury, może jednak zaświecić słońce!

Pierwsze urodziny prosiaczka

Autor: Aleksandra Woldańska-Płocińska

Wydawnictwo: Czerwony Konik

To dopiero jest historia! Ilustrowany przewodnik po pierwszych urodzinach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich poniżej 12-go miesiąca życia. Z książeczki dowiemy się, co to są te całe urodziny i z czego się składają. Bo my już przecież wiemy, że z przyjaciół, niespodzianek, dobrego jedzenia i wesołej zabawy. Książeczka kartonowa, przeznaczona nawet dla bardzo małych ciekawskich łapek.

Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca

Autor: Boutavant Marc, Astrid Desbordes

Wydawnictwo: Wytwórnia

Cieplutka opowieść o nieśmiałym Wiewiórku Edziu, który od spotkań towarzyskich woli spokojne zajęcia w domowym zaciszu. Do czasu, gdy zostaje zaproszony na przyjęcie u sąsiada misia Antoniego. Czy jego bezpieczny świat konfitur z orzecha i włóczkowych pomponów odnajdzie się w przestrzeni balu przebierańców? Piękna historia dla nieśmiałych dzieci, która zachęci ich do otwierania się na nowe przyjaźnie.

Koala Disco

Autor: Ola Cieślak

Wydawnictwo: Dwie Siostry

„Głosy niosą się z oddali: Jest impreza u koali!” Misie, choć z natury ospałe, decydują się przełamać rutynę dnia codziennego i wyprawić imprezę z rozmachem. W programie DJ, tańce, szwedzki bufet i zabawa do białego rana. Jednak okazuje się, że naturę trudno oszukać. Ola Cieślak, mistrzyni grafiki i rymu, serwuje maluchom przewrotną książeczkę na dobranoc. Bo choć głośno się zaczyna, to kończy całkiem cichutko.

[filifionka]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY