Lotte Piratka

Autor: Sandrine Bonini, Audrey Spiry

Wydawnictwo: Polarny Lis

Historia dziewczynki, która razem z rodzicami mieszka na farmie w Afryce. Dni mijają jej na odwiedzaniu zwierząt, odkrywaniu przyrody i zabawach w dżungli. Ciepła, mądra opowieść o wolności i przyjaźni, dopełniona zachwycającymi ilustracjami Audrey Spiry. Książka doskonała dla młodszych czytelników, którzy jeszcze potrzebują obrazu, by w pełni doświadczyć czytanej historii.

Jolley-Rogers

Autor: Jonny Duddle

Wydawnictwo: Mamania

Czego tu nie ma! Sensacja, przygoda, niebezpieczeństwo! Tak wygląda życie w Nudzie Morskiej, gdy Twoim przyjacielem i sąsiadem jest syn prawdziwych piratów. Historie Matyldy i Jima to lekkie i zabawne lektury dla starszych przedszkolaków. Ze względu na wielkość czcionki i ilość tekstu, seria książek o Jolley-Rogers znakomicie nadaje się do pierwszego czytania.

1001 drobiazgów Piraci

Autor: Ali Mitgutsch

Wydawnictwo: Tatarak

Obrazkowa książka dla najmłodszych fanów czarnej bandery. W zabawny i prosty sposób ukazuje życie pirackiej załogi, morskie przygody, tajemnicze wyspy i oczywiście ukryty skarb. Dzięki tej książce dzieci mogą ćwiczyć spostrzegawczość i nauczyć się opowiadania własnych historii. Książka zawiera niewiele tekstu, więc nawet maluchy mogą samodzielnie spędzać z nią czas.

Przygody Pippi

Autor: Astrid Lindgren

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Najbardziej znana córka wilka morskiego w całej literaturze dziecięcej. Niepokorna, szalona i odważna Pippi to znakomita przyjaciółka dla szukających przygód dzieci. I choć zostanie piratką ma dopiero w planach, to już poznała smak życia na morzu i anegdotami o morskich ekscesach sypie jak z rękawa. Lektura zwariowanych przygód Pippi i jej przyjaciół na pewno umili niejeden wieczór.

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Autor: Wojciech Witkowski

Wydawnictwo: Bis

Spotkanie z urodzonym w Polsce sympatycznym Rabarbarem to potężna dawka humoru dla całej rodziny. Książka napisana jest barwnym językiem, a każdy rozdział to ponadczasowa, dynamiczna opowieść, która zachęci dzieci do dalszego czytania. Wszystkie części przygód pirata Rabarbara zilustrowane zostały przez znakomitego rysownika Edwarda Lutczyna.

[filifionka]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY