Chce mi się kupę

Autor: Guido Van Genechten

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Gdy pewnego razu słonik niszczy nocnik żyrafy (zaraz po tym, jak zmiażdżył swój), uruchamia się lawina pożyczania nocniczków, która doprowadza pieska do kryzysu. Nie ma gdzie załatwić swojej potrzeby! Przemierza więc mieszkanie w poszukiwaniu rozwiązania, aż dociera do jedynego wolnego miejsca – dorosłej toalety. Prosta historia o opanowywaniu ważnych umiejętności, która przy okazji przemyca kilka kwestii związanych z higieną, a wszystko to z pokaźną dawką humoru.

Kuba i jego nocnik

Autor: Liesbet Slegers

Wydawnictwo: Adamada

Kuba jest zdeterminowany, aby nauczyć się obsługi nocnika. W końcu mama powiedziała, że jest już naprawdę dużym chłopcem. Dostał nawet prawdziwe majtki – żółte z samochodzikiem! Jednak nie udaje mu się za pierwszym podejściem. Potrzeba wielu nieudanych razy, cierpliwości oraz miłości, aby nauczyć się rozpoznawać własne potrzeby. Wspaniała pozycja dla wszystkich maluchów gotowych zamienić zwykłą pieluchę na fantastyczne majtki.

Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko!

Autor: Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Wilga

Młodsza siostrzyczka, która psuje każde wyjście na podwórko, nie jest łatwym towarzystwem. I gdy Tupcio kolejny raz nie może dokończyć meczu z powodu brudnej pieluchy, postanawia wziąć sprawy w swoje łapki. Z czeluści poddasza wydobywa swój stary nocniczek i przystępuje do pierwszej lekcji. Czy doświadczenie starszego brata pomoże Mysi w szybszym nabyciu nowych umiejętności?

Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku

Autor: Anita Głowińska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Dobrze znana dzieciakom Kicia Kocia ma braciszka Nunusia. I jak na najlepszą siostrę przystało, nie zostawia malucha samego z pieluchowym problemem. Cierpliwie tłumaczy, do czego służy nocnik i poświęca bratu mnóstwo czasu. W rezultacie siku ląduje tam, gdzie powinno – w zielonym nocniczku. Nasz ulubiony duet pojawia się ramię w ramię w najnowszej serii dla najmłodszych, tym razem z twardymi kartkami.

Lena. Nocnikowe przygody braciszka

Autor: Fanny Joly, Roser Capdevila

Wydawnictwo: Debit

Mama Leny jest już zmęczona uwagami sąsiadek na temat pieluchy jej synka. Podobno Kubuś jest już duży i po prostu nie wypada. Zaraz więc w domu pojawiają się nowe majteczki i wielki plan, by Kuba zaczął je nosić. Jednak chłopiec decyduje robić siku wszędzie, tylko nie do nocnika. Do akcji musi wkroczyć jego starsza siostra, Lena – jako wróżka Nocnikuszka. Czy będzie miała więcej szczęścia od mamy?

[mamusia muminka]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY