Zagubiona dusza

Autor: Olga Tokarczuk, Joanna Concejo

Wydawnictwo: Format

Niezwykła opowieść o zatrzymaniu się, o zabrnięciu w ślepy zaułek. Pięknie ilustrowana historia duszy, która już nie nadąża za człowiekiem, nie jest w stanie ciągle biec i żyć w ludzkim, a raczej nieludzkim pośpiechu. Jedynym lekarstwem okazuje się stanąć, rozejrzeć się, poczekać, zwolnić. I to na dłużej, a nie tylko na chwilę. Ważna lektura, którą warto mieć pod ręką, gdy w rodzinie zaczyna się życiowy kołowrotek.

Spójrz mi w oczy, Audrey

Autor: Sophie Kinsella

Wydawnictwo: Media Rodzina

Audrey wraca z dalekiej podróży, czyli zza ciemnych okularów. Malutkimi krokami zaczyna przebijać mur, który wokół siebie zbudowała. Nikt nie obiecywał, że to będzie proste i przyjemne, ale warto przeżyć tę przygodę ponownego spotkania z samą sobą i z…Linusem – kimś, kto sprawia, że to, co jeszcze niedawno było przerażająco trudne, teraz staje się tylko trudne. Delikatna powieść o wychodzeniu z izolacji, przełamywaniu lęków i ponownym daniu sobie prawa do szczęścia. Historia, w której można się przejrzeć ,zdejmując na moment okulary przeciwsłoneczne.

Dom, który się przebudził

Autor: Martin Widmark, Emilia Dziubak

Wydawnictwo: Mamania

Larson już na nic nie czeka. Nie odsłania zasłon, gasi kolejne lampy. Jest sam i głównie tęskni. Nic nie zapowiada, że coś tu jeszcze może się wydarzyć. Bieg historii zmienia wieczorny dzwonek do drzwi i mały chłopiec z „rośliną do opieki”. Dziecko jak to dziecko, nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś „może nie móc się już niczym zajmować”. Ze strony na stronę pojawia się światło i nadzieja, a ilustracje-obrazy Emilii Dziubak pozostawiają w zachwycie.

Grzeczna

Autor: Gro Dahle, Sven Nyhus

Wydawnictwo: Ene Due Rabe

Czy można być tak grzeczną, tak cichą, tak niewidoczną, że pewnego dnia zaczyna się po prostu znikać? Lusia staje się niewidoczna przez zapomnienie. Ani mama, ani tata, ani nauczycielka nie pamiętają o tej zbyt grzecznej dziewczynce. Dopiero jak zniknie na dobre, wszyscy zaczynają się martwić. Sposób na powrót jest tylko jeden: Lusia musi zakrzyknąć, tupnąć, wręcz wrzasnąć – koniec grzecznej, a początek mającej wielki apetyt na życie dziewczynki.

Uśmiech

Autor: Cezary Harasimowicz

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Spotkanie smutnej Tekli, która przeżyła coś naprawdę strasznego, i zmuszonej do wiecznego uśmiechu Pani z Bilboardu. Obie mają w życiu czegoś dosyć. Gdzieś głęboko Tekla chciałaby znów umieć być wesołą dziesięciolatką, a Pani z Bilboardu już nie może wytrzymać ciągłego uśmiechania się za pieniądze. Obie postanawiają wyruszyć w podróż i razem poszukać szczęścia, tego prawdziwego, nie sztucznego. Czy się uda?

[mała mi]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY