Moje szczęśliwe życie

Autor: Rose Lagercrantz

Wydawnictwo: Moje szczęśliwe życie

Kiedy Dunia nie może zasnąć, liczy nie owce, a wszystkie chwile, w których była szczęśliwa. Ostatnio nazbierało się sporo takich momentów, bo Dunia poszła do pierwszej klasy. Czy odnajdzie się w nowym miejscu? Czy będzie szczęśliwa? Czy inne dzieci ją polubią i będzie miała przyjaciół? Odpowiedź na te pytanie znajdziecie w książce „Moje szczęśliwe życie.” Jedno jest pewne: prawdziwej przyjaźni nie są w stanie rozdzielić nawet setki kilometrów!

Jaś i Janeczka

Autor: Annie M.G. Schmidt

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Jaś jest ciekawskim chłopcem. Pewnego dnia przez dziurę w żywopłocie zauważa dziewczynkę. To Janeczka! Nowa sąsiadka i zarazem najlepsza przyjaciółka Jasia. Od momentu poznania ta dwójka rezolutnych pięciolatków staje się nierozłączna. Okazuje się, że nawet jeżeli najlepsza przyjaciółka jest chora, to można się z nią bawić – ale tylko wtedy, gdy dzieli was szyba. Ich ciekawe przygody i szalone pomysły okraszone są ilustracjami autorstwa Fiep Westendorp.

Mały Książę

Autor: Antoine de Saint-Exupéry

Wydawnictwo: Znak

Najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i ucząca odpowiedzialności. Odpowiedzialności za drugą osobę (lub zwierzątko), którą się oswoiło. O prawdziwą przyjaźń trzeba dbać, trzeba ją pielęgnować. Prawdziwego przyjaciela należy trochę oswoić, poświęcić mu dużo czasu. „Mały Książę” na przestrzeni lat nie stracił na wartości. Przesłanie zawarte u Saint-Exupéry’ego jest wciąż aktualne, a książkę można czytać niezależnie od tego, ile mamy lat – za każdym razem możemy ją interpretować w nowy sposób.

Basia i przyjaciele. Anielka

Autor: Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Wydawnictwo: Egmont

W  serii „Basia i przyjaciele” mamy okazję bliżej poznać przyjaciół Basi oraz ich perypetie. Na przykład Anielkę, która z utęsknieniem wypatruje przez okno taty. W trudnych dla niej momentach może liczyć na pomoc swojej przyjaciółki – Basi. Okazuje się, że w chwilach strachu i Anielka jest najlepszym wsparciem dla Basi. Taka przyjaźń – na dobre i na złe – to skarb! A dziewczynki wiedzą, że mogą na sobie polegać, zarówno wtedy, kiedy są szczęśliwe, jak i wówczas, gdy coś je trapi.

Lubie Leosia

Autor: Pija Lindenbaum

Wydawnictwo: Zakamarki

Co zrobić, kiedy jesteśmy bardzo malutcy i kogoś BARDZO lubimy za… wszystko? Można budować razem piaskowe zamki, a następnie je burzyć. Można babrać się w błocku i z uwielbieniem bawić się złamanymi patykami. A co zrobić, kiedy na placu zabaw pojawi się ktoś nowy? Ktoś, kogo nie lubimy? Marcel postanawia przeczekać ten czas i poczekać na psa, bo okazuje się, że nic tak nie cementuje przyjaźni jak wspólne zainteresowania! A Leoś i Marcel bardzo lubią pieski. Krótka historia o pierwszych przyjaźniach i zazdrościach wśród najmłodszych.

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY