Basia i nowy braciszek

Autor: Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Wydawnictwo: Egmont

Basia będzie mieć nowego braciszka! Wszyscy nie mogą się już doczekać. Nowy członek rodziny okazuje się być łysy jak kolano i wydawać z siebie niezrozumiałe dźwięki. Wraz z nim przychodzą też zmiany, które nie podobają się Basi – kończy się wieczorne czytanie, pojawiają się za to paskudne słowa „poczekaj” i „za chwilę”. W dodatku wszyscy zachwycają się maleńkimi paluszkami i innymi „głupotami”… Czy o małej Basi już nikt nie pamięta?

Dynastia Miziołków

Autor: Joanna Olech

Wydawnictwo: Literatura

Miziołek, Kaszydło i Maly Potwór (właściwie Anna Klementyna Natalia, ale co to za imię dla śliniącego się dwulatka?) czyli rodzeństwo-bomba! Miziołek – dwunastoletni urwis, narrator książki-pamiętnika, Kaszydło – dumny przedszkolak upychający znienawidzone buraczki w rajstopki (a dlaczego nie?) i Mały Potwór zżerający dzienniczki szkolne (nie ma lepszego gryzaka na wyżynające się mleczaki). Do tego nie-tak-do-końca-zwyczajni rodzice (Mamiszon i Papiszon). Tę rodzinę po prostu trzeba poznać!

Moja młodsza siostra

Autor: Astrid Desbordes, Pauline Martin

Wydawnictwo: Entliczek

Archibaldowi przypada nowa rola – właśnie stał się starszym bratem. Niesie to ze sobą wiele wyzwań i nie zawsze miłych doświadczeń. Jednak wszystko to da się przetrwać, bo przecież nie ma nic fajniejszego w posiadaniu młodszej siostry, niż możliwość bycia jej starszym bratem. Piękna kontynuacja książki „Miłość”, trafnie podsumowująca uroki posiadania rodzeństwa: „Czasami wybucha między nami wojna. Na zawsze. Ale nigdy na długo.”

Wyspa mojej siostry

Autor: Katarzyna Ryrych

Wydawnictwo: Literatura

Nie każde rodzeństwo jest ze sobą blisko. Czasami różnica wieku,płci czy wyznawanych wartości wystarczy, aby by nie umieć do siebie nawzajem dotrzeć. Co, gdy w grę wchodzi choroba? Pipi, starsza siostra Maryśki, ma niesamowitą pamięć i zespół Downa. Tata i siostra bardzo ją kochają i starają się zrozumieć, choć bywa to trudne. Książka w niezwykły sposób pokazuje codzienność – jej blaski i cienie- gdy pod jednym dachem żyje się razem z osobą niepełnosprawną.

Pajątyl

Autor: Geest van der Simon

Wydawnictwo: Format

Relacje pomiędzy rodzeństwem bywają skomplikowane i niezrozumiałe dla pobocznych obserwatorów . Braci – Hidde (zwanego tytułowym Pajątylem) i Jeppe – łączy jedno – straszna tajemnica, którą ukrywają od lat. W zamian za milczenie, starszy z braci zrzeka się praw do korzystania z sekretnej piwnicy, o której poza nimi dwoma nie wie nikt. Dotrzymanie przysięgi staje jednak pod znakiem zapytania, gdy Jeppe postanawia przejąć piwnicę i przerobić owadzie laboratorium młodszego brata na salę prób.
Jaką tajemnicę skrywają i w jaki sposób wydarzenia związane z „przymusową wyprowadzką” wpłyną na napięte stosunki pomiędzy braćmi?

 

 

[włóczykij]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY