Wilk powrócił

Autor: Geoffroy de Pennart

Wydawnictwo: Muchomor

Wszyscy mieszkańcy lasu boją się Wilka. Wyrobił sobie opinię wiecznie głodnego i pewnego siebie osobnika, przed którym reszta drży. Dlatego gdy w lokalnym dzienniku ukazuje się informacja o jego powrocie, pan Królik nie zamierza kłaść się spać. Na szczęście nie musi niepokoić się sam – odwiedzają go sąsiedzi i razem starają się przeczekać najgorsze. Jednak czy strach przed Wilkiem nie okaże się groźniejszy niż sam Wilk?

Łapy do góry

Autor: Catharina Valckx

Wydawnictwo: Muchomor

Nie łatwo jest sprostać czyimś wymaganiom. Szczególnie wtedy, gdy twój tata jest znanym bandytą, a ty tylko zbyt miłym synem. Ojciec Billy’ego chciałby przekazać mu gangsterską pałeczkę. Po pierwszej lekcji bycia groźnym wysyła małego w teren, by przetestował swoją wiedzę. Próbuje więc wzbudzi strach u Konstantego, Józefinki i Królika Dede. A co z naprawdę niebezpiecznym Lisem? Czy Billy odnajdzie w sobie odwagę, by uratować poznanych właśnie przyjaciół?

Nusia się chowa

Autor: Pija Lindenbaum

Wydawnictwo: Zakamarki

Czasami strach jest ściśle powiązany z poczuciem winy. Czy Nusia chciała upuścić dzidziusia i nabić mu guza na czole? Oczywiście, że nie! Chciała tylko porysować z Pumą i bawić się swoim wiaderkiem. A seria niefortunnych zdarzeń zainicjowana przez Helenkę doprowadziła do tak nieprzyjemnej w skutkach sytuacji. Nusia zmuszona jest udać się na wygnanie do garderoby, gdzie może ukryć swój strach przed ostrym spojrzeniem Pumy. Tylko czy nie łatwiej byłoby po prostu przeprosić?

O duchu, który się bał

Autor: Sanna Toringe, Kristina Digman

Wydawnictwo: Zakamarki

Każdy się czegoś boi. Boimy się rzeczy przeróżnych! Konkretnych zwierząt, przedmiotów, zjawisk. A co z obiektami naszego strachu? Myślicie, że takie duchy i wampiry nie boją się niczego? Jesteście w błędzie! Otóż duchy boją się wampirów, wampiry kościotrupów, kościotrupy potworów a potwory myszy. Dlatego gdy następnym razem krzykniecie na widok pajączka, zastanówcie się przez chwilę, czego boi się ten maluszek, bo kto wie, może właśnie drży przed wami.

Gruffalo

Autor: Julia Donaldson, Scheffler Axel

Wydawnictwo: EneDueRabe

Mała Mysz jest naprawdę mała, więc w lesie pełnym czyhających niebezpieczeństw, musi wykazać się pomysłowością, aby spokojnie spacerować po okolicy. Wymyśliła coś niezwykłego – każdemu napotkanemu zwierzęciu, które ma na nią chrapkę, opowiada historyjkę o swoim rzekomym przyjacielu Gruffalo. Gruffalo ma ,,straszliwe kły, straszliwe szpony i pysk straszliwie uzębiony”. A jak zareaguje Mała Mysz, kiedy naprawdę spotka Gruffalo? Czy znowu wyratuje ją własny spryt? Przekonajcie się!

[mamusia muminka]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY