Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Autor: Justyna Bednarek

Wydawnictwo: Poradnia K

Czy zdarzyło wam się zgubić skarpetkę? Na pewno zdarzyło się Justynie Bednarek, która w Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek rozwiewa wszelkie wątpliwości. Skarpetki nie rozpływają się w powietrzu! Mają sekretne przejście za pralką i decydują się na ucieczkę, by przeżywać niesamowite przygody. A my możemy im kibicować, wzruszać się, ale przede wszystkim wybuchać śmiechem, kiedy któraś zostaje gwiazdą albo politykiem.

Amelia Bedelia

Autor: Peggy Parish

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

,,Amelio (…) przygotowałam dla ciebie listę. Zrób dokładnie to, co tam napisałam.” Tak pani Rogers wita Amelię i nas wszystkich w pierwszej części przygód słynnej gosposi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że Amelia bardzo DOSŁOWNIE wykonuje wszystkie polecenia. Poproszona o zdjęcie zasłon faktycznie… przygotuje zdjęcie. A my będzie towarzyszyć jej w domowych porządkach i przy organizacji przyjęć, zaśmiewając się do łez.

Książka, dzięki której pokochasz książki

Autor: Francoize Boucher

Wydawnictwo: Muchomor

Śmiech jest lekarstwem na wiele problemów. Pomaga nam oswajać lęki i przezwyciężać trudności. Francoize Boucher udowadnia, że terapia śmiechem nieźle sprawdza się również w walce z Nieczytaniozą, chorobą wywoływaną przez kontakt z nudnymi książkami. Napisana i zilustrowana przez nią pozycja ukazuje zbawienny wpływ lektury na ciało, umysł i duszę. Pamiętaj: ,,Książka nie zostawia bobków. (…) Tak więc na urodziny poproś o książkę, nie o królika.”

Nusia i bracia łosie

Autor: Pija Lindenbaum

Wydawnictwo: Zakamarki

Znacie to uczucie, kiedy chcecie czegoś tak bardzo, że zupełnie nie myślicie o drugiej stronie medalu? Nusia bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Nagle przed jej mieszkaniem pojawiają się trzy łosie, które gotowe są zostać się jej braćmi. Cudowny zbieg okoliczności! Prawda, Nusiu? I tutaj zaczynają się kłopoty. Łosiom daleko do idealnego rodzeństwa, ale czy takie w ogóle istnieje? Przekonajcie się, do jakich wniosków doszła nasza mała bohaterka.

Pompon

Autor: Joanna Olech

Wydawnictwo: Znak

Smok, który gada jak najęty i uwielbia oglądać telewizję? Układa pasjansa i ma zatarg z kotem Sułtanem? Takie rzeczy tylko w rodzinie Fisiów! ,,Pompon wylazł któregoś dnia z odpływu umywalki” i rozgościł się w najlepsze.

Dorzućmy do całości niczego nieświadomych (przynajmniej na początku!) rodziców, a powstanie nam seria przezabawnych zdarzeń z zielonym smokiem w roli głównej.

[mamusia muminka]

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY