Przepraszam, czy jesteś czarownicą?

Autor: Emily Horn

Wydawnictwo: Muchomor

Czy wiecie po czym poznać stuprocentową czarownicę? Herbert – kruczoczarny kocur odkrył tę tajemnicę. Jak na prawdziwego czarnego kota przystało – lubi on przesiadywać w bibliotece i czytać Encyklopedię czarownic. To z niej dowiaduje się, że nieodłącznymi atrybutami wiedźm są: pasiaste skarpety, miotła, wielki kocioł, czarny szpiczasty kapelusz oraz miłość do… CZARNYCH KOTÓW! WOW! Z taką wiedzą Herbert wyrusza na poszukiwania czarownicy, jednak okazuje się, że znalezienie jej wcale nie jest takie łatwe…

Petronela z Jabłoniowego Sadu

Autor: Sabine Staeding

Wydawnictwo: Esteri

Petronela wiedzie spokojny żywot wraz z chrząszczem Lucjuszem i innymi stworzeniami w sadzie pełnym jabłoni. Czarownice są różne: jedne mieszkają w domku na kurzej łapce, a inne w jabłku na drzewie. Petronela należy do tych drugich. Pilnie strzeże Jabłoniowego Sadu, aż nagle do domu nieopodal wprowadza się rodzina Kuchniopożarskich z dwójką ciekawskich dzieci. Życie Petroneli staje do góry (magicznymi) nogami!

Malutka Czarownica

Autor: Otfried Preussler

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Kiedy jesteś malutką, zaledwie 127-letnią czarownicą twoje życie wcale nie jest łatwe. Bohaterka książki Otfrieda Preusslera ma okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Największym marzeniem Malutkiej Czarownicy jest móc zatańczyć na balu prawdziwych, „dorosłych”, wiedźm. Jak się okazuje, ani ukradkowe tańce na balu (na który Malutka Czarownica jest za… malutka) ani tym bardziej dobre czary nie czynią jej prawdziwą wiedźmą.

Babcocha

Autor: Justyna Bednarek

Wydawnictwo: Poradnia K

Babcocha to zbiór 54 krótkich opowiadań o nie-zwykłej czarownicy. Bo bohaterka książki nie lata na miotle, nie ma też kapelusza czarownicy a zamiast czarnego kota towarzyszy jej Licho Wie Co. Czaruje głównie w dobrych sprawach. I choć na początku wydawać się może, że nikt z wioski w której mieszka jej nie lubi i nie docenia „magii” Babcochy, to z czasem (dzięki zielu prawdomówności) okazuje się, że czarownica, oprócz małej Bernadetty, ma więcej zwolenników w Grajdołku.

Czarownice są wśród nas

Autor: Polscy pisarze dzieciom

Wydawnictwo: Literatura

No dobra, a co jeśli czarownicą lub czarownikiem może być każdy? Czarownice są wśród nas to zbiór krótkich opowiadań o magii. Polscy autorzy pokazują, że czary mogą robić ludzie, po których nigdy byśmy się tego nie spodziewali! No chyba, że każdy mieszka w domu, w którym dziadek czaruje ludzkie istnienie od podstaw a mama cofa się w czasie, żeby rozwiązać zagadki sprzed stuleci. Albo każdy z Was chodzi do szkoły, w której pani woźna posiada tajemną wiedzę o magii i którą (rzecz jasna!) przyswaja się lepiej niż niejedną definicję z podręcznika do matematyki…

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY