Literatura dla najmłodszych

Księgarnia dziecięca mała Buka zaprasza przedszkolaki na wyjątkowe zajęcia nie tylko literackie. W czasie każdego spotkania czytane są fragmenty książek, robione prace plastyczne do nich nawiązujące i jest czas na zabawę na całego w naszej Sali zajęciowej.

Proponujemy następujące tematy zajęć:

  • Jedna chwilka uczuć kilka – Zagadki Marcina Brykczyńskiego dotyczące emocji. Rozpoznajemy uczucia ludzi na slajdach. Szukamy emocji na narysowanych na kartkach buźkach. Elementy dramy : jak się boimy? Jak się cieszymy? Jak się wstydzimy? Jak się denerwujemy?
  • Koty i kociaki – Czytamy fragment Findusa, próbujemy zjeść coś jak kot bez użycia rąk, projektujemy spodnie dla Findusa, wyciągamy ze skrzyni różne rzeczy i zgadujemy czy nadają się dla kota (do zabawy lub jedzenia), łowimy ryby na wędce z magnesem, robimy czarne koty na patyku
  • Księżniczki i Smoki – Czytamy opowiadanie ze zbioru Księżniczki i smoki. Budujemy zamek z
    kartonowych cegiełek, przygotowujemy księżniczkowo-rycerskie akcesoria (korony miecze),
    urządzamy małą walkę ze smokiem.
  • 3 psy przyszły – Czytamy wierszyki M. Brykczyńskiego. Z wyciętych wielkich cyfr wybieramy jedną i ozdabiamy ją. W przygotowanym worku szukamy rzeczy, których jest: 1, 2, 3, 4, 5 , 6, 7, 8, 9, 10. Przylepiamy każdemu na plecach karteczkę z cyfrą i dzieciaki muszą szybko dobrać się w grupy wg cyfr. W grupach wykonujemy zadanie. Trzeba tak podzielić tabliczkę czekolady aby dla każdego było tyle samo.
  • Pojazdy – Czytamy „Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie” układamy wielką ulicę z różnymi pojazdami, znakami drogowymi i pieszymi, malujemy ulubione znaki drogowe (wcześniej poznajemy je na slajdach ) Każdy buduje swój własny wymyślony pojazd. Tworzymy balony, którymi można polecieć w podróż.

Czas: 1 godz.
Liczba dzieci: do 25
Koszt: 20 zł od dziecka
Zajęcia dostosowujemy do wieku dzieci.

Informacje i zapisy

ksiegarnia@malaBuka.pl

Bądź na bieżąco

Wykorzystano ikony stworzone przez Freepik z serwisu www.flaticon.com na licencji CC 3.0 BY